Projektowanie wnętrz

Projekt architektoniczny pawilonu sanitarnego w Krakowie

powierzchnia: 60m2
rok: 2012
architekt: Jakub Pszeniczny
projektant wnętrz: Katarzyna Pszeniczna

Otrzymaliśmy nagrodę Grand Prix w ogólnopolskim konkursie za budynek informacji turystycznej i toalet publicznych przy Rondzie Mogilskim w Krakowie. Głównymi założeniami są elegancka i nowoczesna stylistyka wnętrz oraz dobre połączenie kompleksu z otoczeniem. Charakteryzuje się prostą formą i dobrymi rozwiązaniami funkcjonalnymi.Opinia jury:
Architektura budynku jest elegancka, utrzymana w dobrych proporcjach, wyrastając niejako z chodnika, pozostaje w dialogu z otoczeniem. W projekcie zastosowano ekologiczne rozwiązanie wykorzystujące zasoby przyrody - woda szara - oraz energooszczędne oświetlenie LED.
DANE TECHNOLOGICZNE Konstrukcja nośna budynku wykonana jest w technlologii thermodom. Powłokę zewnętrzną stanowią okładziny aluminiowe firmy Efekt Alumium wykonywane jako panele z zespolonych płyt aluminiowych typu BOND. Konstrukcję daszku stanowi płyt żelbetowa monolityczna z podciągami wykształconymi ku górze.
EKOLOGIA Obiekt wyposażony jest w instalację odzyskiwania wody deszczowej, która jest wykorzystywana do spłukiwania toalet. Połacie dachowe budynku powiększone o daszek zbierają wodę deszczową, która następnie przekazywana jest do zbiornika w części sanitarnej i przepompowywana do instalacji. Pojemność zbiornika to 3000 litrów. Do oświetlenia obiektu zostały użyte wyłącznie diody LED.
Projektowanie wnętrz

Architektura budynku

IDEA BUDYNKU Głównym założeniem budynku jest integracja z otoczeniem. W warstwie wizualnej wyrażają to neutralne faktury oraz spokojna ale nowoczesna forma, harmonizująca zarówno ze starymi murami fortu jak i nowoczesnymi elementami małej architektury i inżynierii. W warstwie funkcjonalnej jest połączenie obiektu z przystankiem autobusowym, oraz bezkolizyjne rozdzielenie dróg dojścia do poszczególnych funkcji: biura informacji/kiosku, toalet publicznych oraz przystanku. Ze względu na fakt, że obiekt znajduje się w ważnym punkcie komunikacyjnym Krakowa wnętrza zostały wykonane w wysokim standardzie wykończenia.

INSTALACJE Obiekt wyposażony jest w dwufunkcyjny piecdo wody i ogrzewania obiektu. Wszelkie instalacje wod-kan, elektryczna, oraz wentylacja prowadzone są w ścianach obiektu. Ze względu na wykorzystanie wody deszczowej i związane z tym procesy wytrącania kamienia , instalacje w których prowadzona jest woda wykonane są z pcv. System wentylacyjny wspomagany jest elektrycznie.
Projektowanie wnętrz

Wyposażenie wnętrz

Toalety wyposażone są w ceramikę firmy KOŁO. Ze względu na prostą formę budynku oraz minimalistyczne wnętrze w toalecie damskiej i męskiej zastosowano ceramikę z linii VISIT tj. umywalkę zintegrowana z półpostumentem, miskę ustępową wiszącą, 6l, lejową wraz z deską ustępową (zawiasy ze stali szlachetnej z mechanizmem), oraz pisuar do wbudowania w ścianę na zestawie instalacyjnym. Toaletę dla osób niepełnosprawnych wyposażono w ceramikę z linii NOVA TOP BEZ BARIER. Toaleta zawiera umywalkę dla niepełnosprawnych, oraz z poręcze ścienne łukowe stałe 60 cm, a także zestaw WC z miską wiszącą KOŁO SIMPLE. W toalecie dla niepełnosprawnych znajduje się również przewijak dla małych dzieci firmy KOALA KARE, przeznaczony do montażu ściennego. Do uchwytów dla niepełnosprawnych zastosowano stelaże KOŁO TECHNIC, do misek ustępowych w toalecie męskiej i damskiej, umywalek oraz pisuarów w toalecie męskiej zastosowano stelaż KOŁO TECHNIC. Zastosowano baterie umywalkowe firmy ORAS z serii CUBISTA.
Rozbudowa szpitala

# projekty architektoniczne

Rozbudowa szpitala, WrocławRozbudowa Wrocławskiego szpitala o nowy budynek bloku operacyjnego z reorganizacją oddziałów.
Przebudowa rynku w Koszalinie

# urbanistyka

Rewitalizacja rynku, KoszalinRewitalizacja przestrzeni rynku staromiejskiego oraz projektowana konstrukcja sceny widowiskowej. Architekt: Jakub Pszeniczny.
biuro architektoniczne Rzeszów: rewitalizacja rynku w koszalinie

# architekt. + projektowanie wnętrz

Obiekt sanitarny w KatowicachObiekt sanitarny w centrum Katowic wpisany w surową architekturę miasta.
Pawilon wielofunkcyjny w Krakowie

# architekt. + projektowanie wnętrz

Pawilon wielofunkcyjny, KrakówProjekt architektoniczny pawilonu informacyjno-sanitarnego przy rondzie Mogilskim w Krakowie.
Zobacz więcej projektów naszego biura >>>

linki Google+: Biuro architektoniczne i projektowanie wnętrz Kraków Rzeszów        Strona używa cookies.Pokaż więcej informacji o cookies       Prawa autorskie