Łazienka widok z zewnątrz

Projekt architektoniczny pawilonu sanitarnego w Katowicach

powierzchnia: 60m2
rok: 2013
architekt: Jakub Pszeniczny
projektant wnętrz: Katarzyna Pszeniczna

IDEA
Tak jak w przypadku krakowskiego pawilonu założeniem projektu jest integracja budynku z otoczeniem. Forma jest prosta, dobrze więc komponuje się zarówno ze starymi kamienicami jak i surowym murem oporowym. Wykorzystane materiały – betonowa okładzina i matowe szkło nadają mu lekki i nowoczesny wyraz. Dobry dostęp do toalet zapewniają dwa wejścia: od ul. Tylnej Mariackiej i bezpośrednio z wnętrza tunelu.

FUNKCJA
Budynek przylega do ulicy, zadbaliśmy więc o to, żeby użytkownicy nie wychodzili bezpośrednio w tym kierunku. Dużą wagę przyłożyliśmy do stworzenia czytelych i bezpiecznych wejść. Zapewnia to wygodną komunikację dla osób przychodzących z różnych kierunków. Jeśli wytyczne konserwatorskie nie pozwolą na wykonanie wejścia od tunelu, budynek wciąż może poprawnie funkcjonować z wejściem od drugiej strony. Wnętrza zostały podzielone w możliwie najprostszy i najbardziej funkcjonalny sposób. Rolę personelu ograniczyliśmy do kwestii zachowania czystości i monitoringu, natomiast do płatności proponujemy zastosowanie standardowych systemów do pobierania opłat w postaci bramek lub elektronicznych kart.
Widok na przedsionek z umywalkami

Elementy konstrukcji i wyposażenia

DANE TECHNOLOGICZNE
Konstrukcja nośna budynku wykonana jest w technlologii thermodom i częściowo żelbetowej (podobnie jak w pawilonie w Krakowie). Powłokę stanowi okładzina z elewacyjnych płyt betonowych. Zastosowano także wielkoformatowe przeszklenie systemowe na parterze. Połączenie budynku z tunelem wymaga wprowadzenia dodatkowych elementów konstrukcyjnych w postaci stalowych podciągów.

WYPOSAŻENIE
Toalety wyposażone są w ceramikę marki KOŁO. Ze względu na prostą formę budynku oraz minimalistyczne wnętrze w toalecie damskiej i męskiej zastosowano umywalki z serii QUATTRO 60 z syfonem dekoracyjnym prostokątnym, malowanym na żółto. W projekcie zastosowano także miskę ustępową lejową wiszącą wraz ze stelażem EGO BY ANTONIO CITTERO wraz z deską sedesową z tworzywa duroplast EGO BY ANTONIO CITTERO. Dodatkowo w toalecie męskiej umieszczono pisuary PAREO z mocowaniem KrerafixToaletę dla osób niepełnosprawnych wyposażono w ceramikę z linii NOVA TOP BEZ BARIER. W toalecie znajduje się umywalka przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, poręcze ścienne.
Widok na toalety 
apartament Jędrzejów

Jędrzejów


Lekkie i delikatne wnętrze mieszkania.
apartament Warszawa

Komfortowy

Warszawa


Wygodne wnętrze urządzone z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów.
Mieszkanie w stylu skandynawskim

Minimalistyczne

Kraków | Ludwinów


Proste i tradycyjne wnętrze.
Wnętrze minimalistyczne Kraków

Minimalistyczne

Kraków |
Prądnik Biały


Białe minimalistyczne mieszkanie.
wnętrze luksusowego apartamentu

Luksusowy


Wygodny apartament z pięknym widokiem
dom Warszawa Zielonki

Warszawa | Zielonki


Dom jednorodzinny
mieszkanie Kraków

Nowoczesne

Kraków | Dębniki


Projekt nowoczesnego lokalu z jasnym drewnem
Klimatyczne wnętrze

Klimatyczne

Kraków | Czyżyny


Mieszkanie pełne kolorów i faktur, tworzących wyjątkową atmosferę.
Wnętrze eleganckiego apartamentu w Krakowie

Elegancki

Kraków | Dębniki


Komfortowa przestrzeń w prostym i eleganckim stylu nawiązująca do wnętrz hotelowych.
wnętrze dla mężczyzny

Miejski


Apartament zaprojektowany w męskim stylu

linki Google+: Biuro architektoniczne i projektowanie wnętrz Kraków Rzeszów        Strona używa cookies.Pokaż więcej informacji o cookies       Prawa autorskie